si na:

 PRVÉ BOTY NA ULICI  

 
 
 

 navigácia výberu

Hlavná strana -
Čo je to? -
Dôvod vzniku webu -
Prvé boty na ulici -
Ako utrhnúť plot -
Cez centrum mesta -
Prečo ich nekúpiť -
Prečo ich kúpiť -
Videá -

Inzercia -
Fórum -
 

 

 

 

 

Prvé boty na ulici

Bolo to raz jedno popoludnie, keď som to skrátka vybalil na ulicu a hneď sa zhrklo kopec ludi okolo mna, že čo to mam a že to chcu skusit. Odhodlali sa asi traja kamaráti, ale s deviatimi ďalšimi som už pochopenie nemal. Nechceli sa predvádzať a ak sa mi vyhli. Nepochopil som presne o čo im šlo, ale bohužiaľ ide o ten nezávislý typ ľudí, čo nechcú aby bola na nich upriamena pozornosť aaby sa už už neposrali z niečoho komerčného, či komerčne známeho. Poweriser sú síce známe zábavky ale nie až tak aby to bolo proti ich debilnému presvedčeniu vegetariánstve a bojkotu všetkého komerčného vrátane Britney Spears a Coca Coly. Skrátka začal som s tým v našom stredoslovenskom meste ako prvý a až teraz pred pár mesiacmi sa pridal ďalší chalanisko čo už hádže saltá a preskočil favorita na parkovisku. Úspešne. Na druhej strane favorita bola kopa sena, ono sa to zdá, že seno je fajn, ale to seno a botky, no nie je to ideálne, chvíľu to seno dávate preč, vypadá to divne keď to všade trčí kde sa len dá.
Skrátka ako som to doniesol na ulicu, ľudia pozerali. Jasné že pozerali. "To je šialenec" si mysleli viacerí. Ale nebolo miesto kde sa na tom hrať, kde skákať a nedopadať pritom na tvrdú zem betónu sídliska. V picnici som skusal skakať, ale klzke linoleum urobilo svoje ked som skocil na prvých krokoch trochu krivo a aj do toho smeru ma šmyklo. Narazený lakeť som poriadne neohol ešte dva dni. Neraz som mal pocit že ten kus čierneho plastu čo je najdôležitejší kus vecičky, že praskne, ale nestalo sa, ani pri vysokom výskoku.

Sprvu som začal hchodiť len na tom okolo baráku, prechádzal sa a pútal pozornosť, no a, veď aj to bolvedľajší produkt toho ako som sa zabával športoval. Potom mi kamarat navrhol si zaplatit školskú telocvičnu. Dá sa to ak máte známych na škole a presne im vysvetlíte čo máte a prečo ju chcete prenajať. Prenajíma sa športovým mužstvám za nejaký poplatok možno aj vo vašom meste, deti tam hrajú a nejaký dozor dozerá. Ja som si zaplatil 50 korun na hodinu vstupu do jedenj časti teláku a tam si skúšal skoky. Celkom som si takto užil asi 30 hodín za celý tento rok. Je to sranda väčšia. neraz sa stalo že si iní športovci doviedli ľuudí len sa pozrieť a namiesto ich sportovania pozerali na mna. Žinienky som si mohol nastavit a skákať. Moje pokusy o saltá nedopadli nikdy z prvu dobre. A neraz bolel krk aj hlava. Radím to neskúšať ak ste tlsté prasa ako ja. Som tlstý vykrmený, nenažraný a ťažký. Preto aj tie topánky som musel kupovať pre svoju váhu (tak sme to volili ked sme ich pre seba vyberali, skôr to bolo bez mojej prítomnosti ale kupca vedel že som tlsté prasa), avšak čo by som pre svoje schudnutie nespravil. nepodarilo sami schudnúť nič, možno ak len trochu pocvičiť nohy. Potom som pochopil aký je rozdiel medzi mojim modelom botiek a tým novším modelom botiek. V zapínaní, ktoré mi robilo nepríjemné otlaky na nohách. Preto som si kupil chrániče a nechal ušiť vyplne ktore sa dali nastaviť na nohu a tým to nebolelo tak. premoju tlstú nohu skrátka noha bola pevne v železe zakliesnená. Aspoň že to zapínanie vymysleli tak dobré že sa nevypína ako na mojich lyžiarkach starých.
 

 

Čo sú to skákacie topánky:
Možno ani neviete čo to je a ja vám to teda predstavím, ja vám to teda poviem. Skákacie topánky sú kórejský vynález - dali tomu meno Poweriser, druh adrenalínového alebo skôr vlastnej kategórie šialeného športu. Niekto im hovorí sedemíľové boty, niekto poweriser, niekto dokonca klokanky, vo svete známe ako jumping stilts - skákacie boty. Dá sa na nich skákať, preskakovať, utekať na veľmi veľké vzdialenosti ale čo je nevýhoda, tie konce plastové sa časom opotrebujú a vy musíte za nemalý peniaz kúpiť nové. Keďže som mal original poweriser, tak som mal o problém postarané aspoň tým vedomím, že keď sa mi pokaslú moje konce nášlapok , tak si môžem kdekolvek kúpiť pasujúce iné konce nové. Fungujú podobne ako lyžiarky ale samozrejme vyzerajú inak. Zapíanie je pevné, musí byť. Pre rôzne hmotnosti je určený rôzny poweriser. Nuž potom čo sa týka konštrukcie tak je kovová, hliníková alebo skrátka ak som to správne odhadol, je tam zliatina viacerých ľahkých kovov, aby sa to dalo uniesť a behať s tým. Hlavná súčiastka okrem zapínania a konštrukcie je pružina, alebo skôr veľký čierny špeciálny pruh z pružných umelých látok. Vraj presne tento materál slúži aj v letectve pri výrobe vrtulí vrtuľníkom a lietadlám pre platne vrtulí. Zaujímavé zistenie ale čo je na nej pravdy naozaj netuším, no všade som sa dočítal že to je pravda. Pod nohami kus vrtuľníka teda a vy vyrážate niekam von, pofrajerčiť, popreskakovať kopec vecí a nezabudnite na to posledné - bezpečnosť. Viac nájdete tuna.

 

 

© 2009DIZAJN VENOVANÝ SERVEROM - N-GAMES.EU   - zodpovedný vecúdu webu a autor textov som ja !!!