si na:

 Prečo ich NEKÚPIŤ  

 
 
 

 navigácia výberu

Hlavná strana -
Čo je to? -
Dôvod vzniku webu -
Prvé boty na ulici -
Ako utrhnúť plot -
Cez centrum mesta -
Prečo ich nekúpiť -
Prečo ich kúpiť -
Videá -

Inzercia -
Fórum -
 

 

 

 

 

Prečo ich neradno kúpiť

Keďže sem možno zavítajú skúsení a tí vedia  čo to skákacie boty, poweriser originál alebo  už hocijaká iná kópia powerskip, či powerjumper  či ako to nazvú,  je to jedno, zavítajú sem a možno vedia o čom píšem a možno nebudú súhlasiť, či budú.  Ale zavítajú sem aj tí, čo to nemajú a chceli by.  A keďže mám skúsenosti síce ako tlsté prasa na špajlách, ale predsa,  tak si dovolujem napisat par nazorov na to všetko. Možno niekomu dám za pravdu a možno nebude niekto shlasiť, no toto je stránka o mojich názoroch preto sa do toho vrhám

1.   sú drahé.

Sú drahé ako sviňa. To je fakt. Z Nemecka vás výjdu lacnejšie ako zo Slovenska alebo Česka. Prípadne ak máte niekoho v UK tak objednávajte či choďte si po ne tam. Ceny sa ale rôznia,  treba kukať na akcie športových obchodovalebo na internete exhopy,  alebo internetové aukcie. Nechutne sú predražené u predajcov športových potrieb,  mne sa to možno len zdá, ale cena klesá veľmi pomaly.  Pripadá mi a to som sa zhodol so známym, že tí čo prevádzkujú obchody s tým  to dávajú tak draho aby  vyrovnalo fakt, že to nikto nechce moc kupovať.

2. sú nebezpečné.

Za dva roky kým som skákal som bol mnoho rktá na chirurgii, a dva krát na pohotovosti - hold cez víkend je ťažko dosiahnuteľný bežný doktor. Na tele mám asi 20 jaziev len z poweriserov. Treba hrániče. Ak nemáte chrániče,  či už máte originál alebo neoriginál, obaja sme mali problém s nechránenými časťami tela.  nA mojom staršom modeli (áno, existujú staršie aj nové modely oiginálov poweriser)  som mal nohu riešenú dosť natesno. Mal som otlaky. Vraj na nových  by som to už nemal ale na nových som nestál a ani som nové ešte nevidel. Ja s mojimi nohami ale viem že by som mal otlaky aj na nich. Skrátka bezpečnosť pasívnaaj aktívna je potrebná - chrániče a výplne. Nezabudnite na prilbu.  Toto všetko potrebujete ak chcete skákať.

3. veľa ľudí si bude myslieť že ste debil

aj keď je tento dovod pravda,nezabudnite sa pozrieť aj na dôvody prečo si ich kúpiť a skákať. kde bude niečo podobné ale opozitné. je to však pravda že si budú ľudia myslieť že ste divný, že neviete do čoho dať peniaze a verte že to nie je malá čiastka, ak ste nahodou preskocili bod prvý. Pri mojom plate som si to ani nemohol dovoliť, ešte sťastie že som bol s ujko m na polovicu a jeho prešla chuť po troch minútach, jupíííí... celé moje. Skrátka veľa dudí sa nájde aj takých čo do vás budú pindať.

4. nie všade a vždy

Pozor na klzký povrch,  je po vás. Ľad?  a zima?  To už absolútne. Riešite problém že kde vlastne skákať? Z prvu nie niekde kde ste na očiach. Už len naučenie sa stánia a rovnováhy zaberie aspoň niekoľko hodín tréningu. Už vtedy dobre vyriešte miesto a priestor kde sa budete ucičť aby si vás netočili na mobil a neposielali  na youtube s titulkou "Totálny looser na chodúľoch pod balkónom" (ďakujem ti Mišo, ty prašivý hajzel za zverejnenie videa o ktorom si vedel holý prd v popise, ale ďakujem že si ho zmazal).

5. Môžu omrzieť:

Veru, niekoľko krát ma omrzeli a pár krát som sa k nim vracal schválne len preto, že som za ne dal celkom slušnú čiastku aj keď nie úplnú cenu.

6. Skladovanie

Je problematické. Len tak niekam to nestrčíte.  je dobré mať voľnú skrinu alebo miesto v posteli. Alebo aspoň niekde nejaký priestor v izbe, kde sa to dá o stenu oprieť.  Nemsie tam byť vlhko,  žiadna garáž vlhká a nesmie tam byť spina a potkany.  Viem že by potkany asi ťažko prehrýzli vrtuľník a všetko okolo, no i tak radšej nie.  Nájdite tomu dobré miesto, kde keď vás omrzia, nebudú prekážať,alebo  je ešte jedno miesto kde Vám uz vobec nebudu prekazat - bazar :-) ale to len v krajnom prípade, alebo ak ležíte na ARO.

7. Podľa bydliska

Ak ste skrátka človek z dediny čo nemá príliš ideálne cesty a len nejakú telocvičňu a do nej Vám ani nedajú vstup potom  ste nahraný a  asi nikde si nezaskácete, pokial nie na hlavnejceste alebo doma v garáži a to je teda o ničom doslova.

 

Čo sú to skákacie topánky:
Možno ani neviete čo to je a ja vám to teda predstavím, ja vám to teda poviem. Skákacie topánky sú kórejský vynález - dali tomu meno Poweriser, druh adrenalínového alebo skôr vlastnej kategórie šialeného športu. Niekto im hovorí sedemíľové boty, niekto poweriser, niekto dokonca klokanky, vo svete známe ako jumping stilts - skákacie boty. Dá sa na nich skákať, preskakovať, utekať na veľmi veľké vzdialenosti ale čo je nevýhoda, tie konce plastové sa časom opotrebujú a vy musíte za nemalý peniaz kúpiť nové. Keďže som mal original poweriser, tak som mal o problém postarané aspoň tým vedomím, že keď sa mi pokaslú moje konce nášlapok , tak si môžem kdekolvek kúpiť pasujúce iné konce nové. Fungujú podobne ako lyžiarky ale samozrejme vyzerajú inak. Zapíanie je pevné, musí byť. Pre rôzne hmotnosti je určený rôzny poweriser. Nuž potom čo sa týka konštrukcie tak je kovová, hliníková alebo skrátka ak som to správne odhadol, je tam zliatina viacerých ľahkých kovov, aby sa to dalo uniesť a behať s tým. Hlavná súčiastka okrem zapínania a konštrukcie je pružina, alebo skôr veľký čierny špeciálny pruh z pružných umelých látok. Vraj presne tento materál slúži aj v letectve pri výrobe vrtulí vrtuľníkom a lietadlám pre platne vrtulí. Zaujímavé zistenie ale čo je na nej pravdy naozaj netuším, no všade som sa dočítal že to je pravda. Pod nohami kus vrtuľníka teda a vy vyrážate niekam von, pofrajerčiť, popreskakovať kopec vecí a nezabudnite na to posledné - bezpečnosť. Viac nájdete tuna.

 

 

© 2009DIZAJN VENOVANÝ SERVEROM - N-GAMES.EU   - zodpovedný vecúdu webu a autor textov som ja !!!