si na:

 ČO JE TO?  

 
 
 

 navigácia výberu

Hlavná strana -
Čo je to? -
Dôvod vzniku webu -
Prvé boty na ulici -
Ako utrhnúť plot -
Cez centrum mesta -
Prečo ich nekúpiť -
Prečo ich kúpiť -
Videá -

Inzercia -
Fórum -
 

 

 

 

 

Čo je to?

Možno ani neviete čo to je a ja vám to teda predstavím, ja vám to teda poviem. Skákacie topánky sú kórejský vynález, druh adrenalínového alebo skôr vlastnej kategórie šialeného športu. Niekto im hovorí sedemíľové boty, niekto poweriser, niekto dokonca klokanky, vo svete známe ako jumping stilts - skákacie boty. Dá sa na nich skákať, preskakovať, utekať na veľmi veľké vzdialenosti ale čo je nevýhoda, tie konce plastové sa časom opotrebujú a vy musíte za nemalý peniaz kúpiť nové. Keďze som mal original poweriser, tak som mal o problém postarané aspoň tým vedomím, že ked sa mi pokaslú moje konce nášlapok , tak si mozem kdekolvek kupit pasujúce iné konce nové.

Fungujú podobne ako lyžiarky ale samozrejme vyzerajú inak. Zapíanie je pevné,,musí byť. Pre rôzne hmotnosti je určený rôzny poweriser. Nuž potom čo sa týka konštrukcie tak je kovová, hliníková aleboskrátka ak som to správne odhadol, je tam zliatina viacerých ľahkých kovov, aby sa to dalo uniesť a behať s tým. Hlavná súčiastka okrem zapínania a konštrukcie je pružina, alebo skôr veľký čierny specialny pruh z pružných umelých látok. Vraj presne tento materál slúži aj v letectve pri výrobe vrtuľlí vrtuľníkom a lietadlám pre platne vrtulí. Zaujímavé zistenie ale čo je na nej pravdy naozaj netuším, no všade som sa dočítal že to je pravda. Pod nohami kus vrtuľníka teda a vy vyrážate niekam von, pofrajeriť, popreskakovať kopec vecí a nezabudnie na to posledné - bezpečnosť.

Bez chráničov vážne nikam nechoďte. Nech ste frajer aký chcete, nech ste macher a bigboss veľký na celom svete, nezabudnite si zobrať chrániče. Len debilný magor a totálny hlupák pôjde na ostro a bude strúhať machra na celú ulicu a potom natrhne držku niekde ročapený ako žaba na chodníku a pochopí, že nestálo to zato. Poweriser je o život. Vážne a bez srandy. pri zlom skoku a málo skúsenostiach ide o veľa. Najmä akskáčete a neviete to zastaviť. Je nebezpčené skákať na takom pružnom podklade ako býva na niektorých chodníkoch, kedy vás to odrazí ešte vyššie a ďalším dopadom ešte vyššie. neviem čo to je za materiál chodníka ale je to svinstvo pre ktoré som sa držal stropu jedenj haly v dosť veľkej výške a to si nerobím srandu. Vážne som skočil a vyhodilo ma vyššie a nemoho lsom zastaviť, lebo mojou váhou som dopadol a chodník ma zas vymrštil aj vrtuľník ma vymrštil vyššie. A tam hore Vám ide o život.

Horšie bolo že sa mi to isté podarilo ešte raz pri jednom podchode do podzemia kde sa cesta sklánala nižšie a nižšie. nepekne som letel a tým že si predstavíte klasický pád pri behu, ale teraz ste o aspoň takých 40 centákov vyššie či viac, tak aj tým orazom ked sa dostanete ešte vyššie, letíte v podstate z výšky na zem a je z toho vážne nepekný pád. Treba dávať bacha kde skáčete. Nie je to sranda. Asi som len skúšal s botami robiť hovadiny, alebo som ich používal na všetkých miestach kde bežne chodím pešo, ale nemal som poriadne dobré a zázračné skúsenosti s nimi, len ak som bol v telocvični alebo v dome u známeho, kde mal vyšší strop a mohli sme si s nim dovoliť trochu viac trieskať. Dík Maroš mimochodom.

 

Čo sú to skákacie topánky:
Možno ani neviete čo to je a ja vám to teda predstavím, ja vám to teda poviem. Skákacie topánky sú kórejský vynález - dali tomu meno Poweriser, druh adrenalínového alebo skôr vlastnej kategórie šialeného športu. Niekto im hovorí sedemíľové boty, niekto poweriser, niekto dokonca klokanky, vo svete známe ako jumping stilts - skákacie boty. Dá sa na nich skákať, preskakovať, utekať na veľmi veľké vzdialenosti ale čo je nevýhoda, tie konce plastové sa časom opotrebujú a vy musíte za nemalý peniaz kúpiť nové. Keďže som mal original poweriser, tak som mal o problém postarané aspoň tým vedomím, že keď sa mi pokaslú moje konce nášlapok , tak si môžem kdekolvek kúpiť pasujúce iné konce nové. Fungujú podobne ako lyžiarky ale samozrejme vyzerajú inak. Zapíanie je pevné, musí byť. Pre rôzne hmotnosti je určený rôzny poweriser. Nuž potom čo sa týka konštrukcie tak je kovová, hliníková alebo skrátka ak som to správne odhadol, je tam zliatina viacerých ľahkých kovov, aby sa to dalo uniesť a behať s tým. Hlavná súčiastka okrem zapínania a konštrukcie je pružina, alebo skôr veľký čierny špeciálny pruh z pružných umelých látok. Vraj presne tento materál slúži aj v letectve pri výrobe vrtulí vrtuľníkom a lietadlám pre platne vrtulí. Zaujímavé zistenie ale čo je na nej pravdy naozaj netuším, no všade som sa dočítal že to je pravda. Pod nohami kus vrtuľníka teda a vy vyrážate niekam von, pofrajerčiť, popreskakovať kopec vecí a nezabudnite na to posledné - bezpečnosť.

 

 

© 2009DIZAJN VENOVANÝ SERVEROM - N-GAMES.EU   - zodpovedný vecúdu webu a autor textov som ja !!!